محمدرضا فهیمی
بروزرسانی اینستاگرام

بروزرسانی اینستاگرام، محدود کردن قلدری مجازی

آیا اینستاگرام فضای سالم تر و امن تری می شود ؟

بزرگان instagram در آخرین گزارشات فنی این اپلیکیشن، در رابطه با بروزرسانی 2019 اینستاگرام در حال تست مجموعه امکاناتی هستند که فضای آرام تر و سالم تری را برای کاربران فراهم کند .

اینستاگرام تلاش می کند با وضع قوانین جدید و در اختیار قراردادن امکانات بیشتر در بخش حریم خصوصی کاربران، از تنش های احتمالی برای افراد جلوگیری کند.

بخشی از این تغییرات در جهت محدود کردن فعالیت قلدرهای مجازی است !

قطعا چالش های فراوانی در این مسیر وجود خواهد داشت و باید منتظر تغییرات بیشتری در الگوریتم ها و جزئیات فنی اپلیکیشن اینستاگرام باشیم .

از جمله این بروزرسانی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • محدود کردن انتشار کامنت های منفی ( توهین، الفاظ رکیک و ... ) از سمت کاربران خاطی با دادن فرصت به آنها جهت صرف نظر کردن از کامنت ارسالی ( undo )
  • محدود کردن افراد بدون بلاک و آنفالو کردن
  • تست امکان جدید away mode . در لحظات حساس زندگی از اینستاگرام و نوتیفیکیشن ها دور باشید، بدون اینکه حساب کاربری خودتون رو حذف و یا غیر فعال کنید .

تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در هر لحظه رو به افزایش است و بسیاری از بروزرسانی ها در مسیر راحت تر کردن فعالیت های روزانه مثل خرید آنلاین درون برنامه ای حرکت می کنند . اما هر ارتباطی نیازمند رعایت شرایط اجتماعی صحیح است . آیا اینستاگرام به این هدف خواهد رسید ؟

به نظر شما چه تغییراتی برای این شبکه اجتماعی لازم است ؟

بروزرسانی 2019 اینستاگرام تنها به این موارد ختم نمی شود . در مقالات آینده بیشتر در مورد این تغییرات صحبت می کنم .

 

image

1 دیدگاه

پاسخی بنویسید